محل تبلیغات شما

در این پست می خواهیم معرفی خود به زبان فرانسه را آموزش دهیم:

قسمت 1 توصیف شخصیت تان

1.

خودتان را معرفی کنید. در یک آموزشگاه زبان این کار مهم ترین چیزی است که باید به افراد آموز داده شود.  صورت استاندارد معرفی خود در فرانسوی je m’appelle” (با تلفظ zhuh mah-pell) است که معنای من خودم را می نامم» دارد. برای مثال شاید بگویید je m’appelle Robert.”

• لغت فرانسوی برای نام کوچک prenom” (prey–nom) است. می توانید بگویید Mon prénom est.” (mon prey-nom ey) که یعنی اسم کوچک من . است»
  • کلمه ی فرانسوی برای نام خانوادگی nom de famille” (با تلفظ nohm dhe fah-mee) است. اگر کسی در یک تعامل حرفه ای یا تراکنش تجاری "nom" شما را پرسید، بجای نام کوچک، نام خانوادگی خود را بگویید.

2.

سن خود را بگویید. در انگلیسی سن خود را به عنوان چیزی که هستید مطرح می کنید، مثلاً I am fifteen,” اما در فرانسوی از فعل کمکی avoir” به معنای داشتن» استفاده می کنید. می گویید J’ai . ans” (با تلفظ zhai . ahn) که یعنی من . سال دارم».

• برای پیدا کردن تلفظ شماره های مشخص به سراغ یک دیکشنری بروید.
  • همچنین می توانید گروه سنی خود را با استفاده از عبارت je suis” (zhe swee) توصیف کنید که در ادامه یک صفت را به همراه دارد. Jeune” (zhuhn) یعنی جوان. Vieux” (vee-euh) نشان دهنده ی یک مرد پیر است در حالیکه vieille” (vee-ay) یک خانم پیر را نشان می دهد. Je suis jeune” یعنی من جوان هستم.

3.

رنگ پوست خود را توصیف کنید. بسیاری از لغات توصیفی که در انگلیسی به کار می روند در واقع از فرانسوی قرض گرفته شده اند. سبزه و بلوند در فرانسوی یک معنا دارند اما فقط در مورد خانم ها استفاده می شوند. یک مرد brun یا blond خواهد بود - در هر دو مورد صامت آخر تقریباً نباید تلفظ شود. Je suis blonde” یعنی من بلوند هستم.

• همچنان می توانید بگویید my hair is.” و در ادامه یک رنگ را بیاورید. عبارت مناسب این Mes cheveux sont.” است. (meh chuh-vuh son). برای اطلاع از رنگ مناسب به دیکشنری مراجعه کنید.
  • ساختار مشابه برای توصیف رنگ چشمتان هم به کار می رود. خواهید گفت Mes yeux sont .” (mehz-yuh son) که یعنی چشمان من . هستند» توجه داشته باشید که در این مورد s را در انتهای mes” تلفظ می کنید چون کلمه ی بعدی با یک مصوت شروع می شود.

4.

فیزیک کلی خود را توصیف کنید. لغاتی که برای توصیف زیبایی به کار می روند عبارتند از beau” (bo) برای آقایان یا belle” (bell) برای خانم ها. از ساختار Je suis” (zhe swee) و یک صفت استفاده کنید. اگر یک خانم باشید، Je suis belle” یعنی من زیبا هستم.

• Fort” با تلفظ for یعنی قوی در حالیکه faible” با تلفظ (febl) یعنی ضعیف.
  • Petit” (petee) برای آقایان یا petite” (peteet) برای خانم ها یعنی کوچک یا کوتاه.
  • Grand” (grahn) برای آقایان یا grande” (grahnd)  برای خانم ها یعنی بزرگ یا بلند (قد).

5.

حالت روحی خود را نشان دهید. عبارت je suis” (zhe swee) و در ادامه اش یک صفت، می تواند نشان دهنده ی خوشحالی، غم یا احساسات دیگر شما باشد. برای پیدا کردن صفت دقیقی که می خواهید به دیکشنری مراجعه کنید.

• Content (cohn-tahn) یعنی خوشحال، در حالیکه triste (treest) یعنی غمگین. می گویید "je suis triste" تا بفهمانید من غمگین هستم.»
  • Fatigué (fah-tee-gay) یعنی خسته. می گویید je suis fatigué” تا نشان دهید من خسته هستم.»

قسمت 2 توصیف فعالیت های تان

1.

شغل خود را بگویید. عبارت je suis” (zhuh swee) یعنی من هستم.» سپس باید در ادامه شغل مناسب را بیاورید. توجه داشته باشید که انتهای کلمات ممکن است با توجه به اینکه مرد هستید یا زن تغییر کند. دیکشنری می تواند به شما در شناسایی پسوند مناسب کمک کند.

• شغل های مردانه که به eur” (euhr) ختم می شوند اغلب برای خانم ها به euse” (euhz) تبدیل می شوند. برای مثال کسی که از طریق ماساژ درمان می کند می تواند masseur یا masseuse باشد.
  • شغل های مردانه که به ier” (ee-ay) ختم می شوند اغلب یک e اضافه می گیرند تا به  ière (ee-ehr) برای خانم ها تبدیل شوند. یک کشاورز یا fermier و یا fermière خواهد بود.
  • شغل های مردانه که به یک صامت ختم می شوند شاید یک e اضافه بگیرند تا مؤنث شوند. برای مثال یک دانش آموز مذکر étudiant (با تلفظ ay-tood-eeon) و یک دانش آموز مؤنث  "étudiante" (ay-tood-eeont) خواهد بود. توجه داشته باشید که مصوت نهایی تنها در صورت مؤنث تلفظ می شود.

2.

سرگرمی های خود را به اشتراک بگذارید. مانند انگلیسی، ساختار معمول برای توصیف ترجیح در یک فعالیت اینست که با عبارتی صرف شده مانند I like” یا I love” شروع کنید و در ادامه فعلی مصدری (صرف نشده) بیاورید مانند مطالعه کردن یا آواز خواندن. افعال به طور عمومی لغاتی تکی هستند که به –er, -ir, یا re ختم می شوند. دیکشنری افعال را در قالب مصدری شان لیست خواهد کرد.

• من خوشم می آید» می شود j’aime” (zhehm). من دوست دارم» می شود j’adore” (zha-dor). J’aime lire” (zhehm leer) یعنی از خواندن خوشم می آید.
  • کلمات ne” و pas” در هر طرف از فعل باعث منفی کردن عبارت می شوند و نشانه ی عدم علاقه هستند. خوشم نمی آید» می شود je n’aime pas” (zhe nem pah). Je n’aime pas chanter” (zhe nem pas chan-tay) یعنی از آواز خواندن خوشم نمی آید.

3.

چیزهایی را که دوست دارید توصیف کنید. در انگلیسی وقتی چیزی را توصیف می کنید که از آن خوشتان می آید از حرف تعریف استفاده نمی کنید. می گویید I like cats.” با اینحال برای گفتن این جمله در فرانسوی حتماً از حرف تعریف استفاده می کنید. J’aime les chats” (zhem lay shah).

• Mon (mohn) یا ma (mah) به عنوان ضمایر ملکی در زمانی استفاده می شوند که می خواهید علاقه ی تان را به چیزی که برای شما است نشان دهید. Mes (meh)  نشان دهنده ی ضمیر ملکی جمع است.
  • Mon زمانی استفاده می شود که اسم مذکر است و در دیکشنری با حرف m نشان داده می شود.  J’aime mon chat یعنی از گربه ام خوشم می آید. توجه داشته باشید که مهم نیست شما مرد هستید یا خیر. مهم اینست که گربه یک اسم مذکر است.
  • Ma زمانی استفاده می شود که اسم مؤنث است و در دیکشنری با حرف f نشان داده می شود. J’aime ma tante” یعنی من خاله ام را دوست دارم.» دوباره باید گفت که  مهم اینست که خاله یک اسم مؤنث است و مهم نیست که شما مرد یا زن هستید.

4.

• از یک صفت استفاده کنید. عبارت je suis” (zhe swee) که در ادامه اش صفت می آید می تواند علایق کلّی شما را نشان دهد. توجه داشته باشید که پسوند باید با توجه به اینکه مرد هستید یا زن تغییر کند. دیکشنری معمولاً نسخه ی مذکر را اول و نسخه ی مؤنث را دوم لیست می کند. Je suis sportif” (sporteef) برای آقایان یا je suis sportive” (sporteev) برای خانم ها یعنی من اهل ورزش هستم.

معرفی خود به زبان فرانسه

دانلود دیکشنری لانگمن Android

200 اصطلاح کاربردی آلمانی به فارسی

یک ,یعنی ,je ,توصیف ,تلفظ ,استفاده ,می شود ,خود را ,می شوند ,خانم ها ,je suis ,توجه داشته باشید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

...(( غنچه سرد ))... عشق صادقانه